МЗС України: Зволікання у здійсненні правосуддя над винуватцями трагедії MH17 рівносильно його відсутності

У МЗС зазначають, що створення Радою Безпеки трибуналу до завершення кримінального розслідування буде гарантувати максимальну деполітизацію цього питання

ОБСЕ

МЗС України опублікувало заяву, в якій обґрунтовує необхідність якнайшвидшого формування Міжнародного трибуналу з розслідування причин катастрофи малайзійського "Боїнга" над Торезом в липні 2014 року. У заяві йдеться, що зволікання в здійсненні правосуддя над винуватцями трагедії MH17 рівносильно його відсутності.

У зовнішньополітичному відомстві нагадують, що 12 місяців тому, 21 липня 2014, Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію 2166, в якій закликала до проведення незалежного розслідування трагедії MH17, і притягнення до відповідальності тих, хто скоїв цей злочин.

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна, які здійснюють незалежне кримінальне розслідування за фактом збивання MH17, проводять постійні консультації з усіма членами Ради Безпеки для забезпечення підтримки ініціативи формування міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності осіб, винних у трагедії МН17. Незалежне авіаційне розслідування проводиться у повній відповідності з усіма правилами Міжнародної організації цивільної авіації та Додатком 13 до Чиказької конвенції. Це незалежне розслідування здійснюється з широким залученням міжнародних експертів.

"ООН висловила упевненість, що розслідування ведеться у відповідності з усіма міжнародними стандартами. Зокрема, 17 липня 2015 року - в річницю падіння MH17 - Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Мун привітав прогрес, досягнутий незалежним міжнародним розслідуванням у відповідності з Резолюцією 2166 Ради Безпеки. 28 жовтня 2014 Рада ІКАО також висловила підтримку триваючому незалежному міжнародному розслідуванню", - сказано в заяві МЗС України.

Поряд з авіаційним розслідуванням, правоохоронні органи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України співпрацюють в рамках спільних розслідувань з метою проведення кримінального розслідування. Це розслідування є настільки ж всеосяжним і незалежним, і здійснюється у відповідності з найвищими міжнародними стандартами.

Відповідно до усталеної практики і в цілях забезпечення безпеки майбутніх процесів від загроз, кримінальне розслідування здійснюється конфіденційно: доповідь, опублікована за його результатами не буде доступна нікому, крім органу, який буде здійснювати кримінальне переслідування.

У МЗС зазначають, що створення Радою Безпеки трибуналу до завершення кримінального розслідування буде гарантувати максимальну деполітизацію цього питання. Судді, прокурор та секретар трибуналу будуть призначатися Генеральним секретарем ООН. Прокурор буде повністю незалежним і мати право на проведення додаткових самостійних розслідувань.

"Створення трибуналу саме на цьому етапі узгоджується з практикою Ради Безпеки. Усі інші спеціальні кримінальні суди і трибунали були створені до завершення розслідування. Для Ради Безпеки ООН вкрай важливо вжити чітких і рішучих заходів проти осіб, які несуть відповідальність за збиття MH17. Це буде чітким сигналом зростаючій кількості недержавних суб'єктів, які мають можливість загрожувати цивільній авіації, що такі напади на залишаться без уваги. Рада Безпеки одноголосно вимагала відповідальності. Відстрочка в здійсненні правосуддя рівноцінна його відсутності", - сказано в заялвении МЗС.

Нагадаємо, 17 липня минулого року в Донецькій обл. неподалік від Тореза був збитий малайзійський "Боїнг" рейсу МН17, під час катастрофи загинули 298 осіб, 80 з них – діти.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів