Зусилля стосовно створення трибуналу щодо MH17 припинені, - дипломат

Через позицію Росії розглядаються інші варіанти

ОБСЕ

Країни, що входять до міжнародної слідчої групи (Австралія, Нідерланди, Швеція, Бельгія та Україна) з розслідування катастрофи малайзійського Boeing на Донбасі, припинили зусилля щодо заснування міжнародного трибуналу на основі рішення Ради Безпеки ООН. Про це заявив посол Нідерландів в Москві Рон ван Дартел, повідомляє "РИА Новости".

За словами ван Дартела, зараз обговорюються альтернативні варіанти. Він зазначив, що створення трибуналу стало неможливим через позицію Росії.

"Росія дуже чітко заявила про свою позицію за допомогою вето. Це кінець зусиль щодо заснування трибуналу, і тепер ми шукаємо альтернативи йому", — сказав дипломат.

За його словами, в даний час ці варіанти обговорюються між країнами, що входять до міжнародної слідчої групи. Серед цих альтернатив посол назвав розслідування в рамках Міжнародного кримінального суду (МКС), а також проведення міждержавного суду країн міжнародної слідчої групи.
Нагадаємо, що Радбез ООН розглянув 29 липня 2015 року ініціативу ряду країн про заснування міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі малайзійського Boeing. РФ заблокувала проект резолюції.
Нагадаємо, малайзійський "Боїнг", який прямував з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий 17 липня 2014 р. в районі міста Торез Донецької області. На борту перебували 298 осіб, всі вони загинули в результаті катастрофи. Україна та багато західних країн поклали відповідальність на проросійських бойовиків, які контролюють цю територію. Росія ці звинувачення відкидає.
Завтра, 13 жовтня, Рада безпеки Нідерландів опублікує звіт щодо збитого над Донбасом Boeing-777.
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів