Зробити європейським: Як жителі Слов'янська покращують рідне місто

В рамках проекту "Близький Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір довкола

Волонтер зі Слов'янська 112.ua

Робити щось своїми руками і заохочувати людей довкола на творчість – таке завдання поставили собі волонтери зі Слов'янська і зареєстрували платформу ініціатив "Теплиця". Організація відкрита шість днів на тиждень. Тут співають, влаштовують вечірки і проводять майстер-класи.

Самі організатори називають свою платформу місцем, де можна робити щось власноруч, не говорячи про війну. За словами волонтерів, це те, що потрібно людям, які відчувають потребу в емоційній реабілітації після подій, які сталися в 2014 році. Команда однодумців зібралася, щойно звільнили місто від бойовиків, знайшла приміщення, отримала перший грант, почала створювати нові проекти.

Розпочали вони з оформлення власних дворів та громадських місць: розфарбували занедбану арку, написали на ній вірш місцевого поета, намалювали орнамент, використавши для цього три відра фарби.

Потім взялися за дитячу лікарню, у стіну якої в 2014 році влучив снаряд, – дірку залатали, але слід залишився. Зараз стіну прикрашає зображення матері з дитиною на руках.

Ще один проект – парковка для велосипедів, актуальна для жителів невеликого містечка. Стоянки облаштували біля бібліотеки, поліклініки, спорткомплексу і в парку. Їх власноруч майстрував Юрій – машиніст-залізничник, за сумісництвом волонтер.

"Головне – не сидіти, не скиглити, а піти і зробити, і тоді у тебе знайдуться однодумці", - каже Юрій.

Другий напрям активістів – культура. Його координує Олександр, переселенець з Горлівки, за освітою інженер-конструктор підйомно-транспортних машин. Хлопець організовує концерти, виставки, вечірки.

"Людям треба показувати, що у нас багато гідних музикантів і художників, щоб людей чіпляла саме Україна", - говорить він.

Неформальна освіта – третій напрям роботи "Теплиці". Тут проводять різні воркшопи, а ще освітні молодіжні обміни.

За словами волонтера Ганни, проблема людей в місті полягала в тому, що вони не бачили тут життя і їхали працювати до Москви. Тепер людям потрібно показати, що можна подорожувати, зупинятися в будь-якому місті України і розширювати світогляд, – зараз можливостей задосить.

"Є всі можливості, щоб зробити наш регіон європейським. Чому б ні? Бери і роби", - каже вона.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів