Фото з відкритих джерел

За час проведення АТО на Донбасі від підривів на мінах загинули 42 дитини. Про це повідомив начальник координаційної групи з протимінної діяльності штабу АТО Сергій Зубаревський, повідомляє прес-служба Міноборони України.

За словами Зубаревського, сьогодні найбільш вразливими залишаються населені пункти у лінії зіткнення, у так званій "сірій зоні". Підірватися на міні можна де завгодно, адже зоною ризику може бути практично будь-яке місце по обидві сторони від лінії розмежування.

Так, з початку АТО загинули 42 дитини, ще 109 дістали поранення. Протягом чотирьох місяців 2017 року через необережне поводження з боєприпасами загинули шість осіб, троє були травмовані.

Новини за темою: НАТО виділить Україні 1 млн євро на розвиток галузі з розмінування, - Ірина Геращенко

"За час проведення АТО групами розмінування інженерних підрозділів Збройних Сил України виявлено, вилучено та знищено майже 150 000 вибухонебезпечних предметів, очищено 3 000 га територій. Разом з тим вже в цьому році ми плануємо очистити ще 94 ділянки, які знаходяться в 20 км від лінії зіткнення. Це понад 1000 гектарів", - зазначив Зубаревский.

Раніше повідомлялося, що на трасі між прифронтовими селищами Павлопіль і Чермалик на лінії розмежування хлопець 1993 року народження підірвався на міні.