фейсбук/штаб АТО

З початку антитерористичної операції (АТО) на Донбасі військові сапери розмінували понад 3 тисяч гектарів територій, до кінця року планують розмінувати ще близько 1 тисячі гектарів земель уздовж лінії розмежування, повідомив спікер Міністерства оборони України Максим Праута.

"Найбільш вразливими є населені пункти уздовж лінії розмежування, де зоною ризику може бути будь-яке місце по обидві сторони від лінії. За час проведення АТО групами розмінування інженерних підрозділів Збройних сил України виявлено, вилучено та знищено майже 150 тис. вибухонебезпечних предметів та очищено 3 тис. га території. До кінця цього року від вибухонебезпечних предметів планується очистити ще 94 ділянки в 20 км від лінії зіткнення загальною площею понад 1 тис. га", - розповів Праута.

Також представник міністерства зазначив, що за оцінками експертів, в даний час територія, яка містить мінну небезпеку, становить близько 700 тис. га. Для її повного очищення від вибухонебезпечних предметів знадобиться ще від 10 до 15 років.