Від дитячого захоплення – у справу життя: Як переселенка відкрила садовий центр в Олександрівці

У рамках проекту "Близький Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують оповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір довкола

Переселенка з Горлівки організувала садовий центр 112.ua

Переселенка з Горлівки Ніна Радченко з початком війни змушена була покинути місто і разом з чоловіком залишити успішній бізнес. Подружжя переїхало до села Олександрівки, що неподалік Святогірська. 

У Горлівці Ніна у 2011 році заснувала ландшафтну студію, за три роки разом з чоловіком створила свою фірму з озеленення, планували розширятися, але плани зруйнувала війна.

Жінку кликали на роботу до Києва, Харкова, Львова, Санкт-Петербурга та Берліна. Проте вони з чоловіком вирішили залишитися у невеличкому селі та заснувати власний садовий центр. Подалися на грант.

"Завдяки гранту у нас є теплиця, що працює весь рік. Було закуплено котельне обладнання та каркас для теплиці", - говорить Ніна.

Переселенка з Горлівки організувала садовий центр 112.ua

На теплиці, обладнання та зарплату двом працівникам отримали 240 тис. грн. Ще майже стільки ж вклали власних заощаджень.

Жінка навчилася садівництва самотужки, з книжок та відеокурсів. Клієнти центру - переважно дачники та жителі курортного Святогірська, де поруч багато пансіонатів і баз відпочинку.

У теплицях та у відкритому ґрунті - понад 10 тис. кімнатних і садових рослин. Доглядати зелене господарство подружжю допомагають двоє робітників. Займається Ніна і ландшафтним дизайном. На цьому подвір'ї вирощує самшити.

Переселенка з Горлівки організувала садовий центр 112.ua

Навесні Ніна їздила до Голландії - переймати досвід кращих квітникарів Європи.

"Я побачила, як тут квітнуть 6 млн тюльпанів, і подумала: а чому б нам не зробити власну міні-версію парку Кекенхоф", - говорить вона.

Зараз усі гроші подружжя вкладає у розширення угідь та закупівлю нових рослин. За словами Ніни, у планах зробити садовий центр міжнародного зразка.

Жінка мріє, щоб її центр відвідувало багато людей, а також мріє про гарний будинок і велику родину в Олександрівці.

За словами подружжя, вони хочуть зробити свій бізнес успішним насамперед для того, щоб передати його дітям, щоб вони не починали все з нуля.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів