З 2014 року понад 10 тис. військовослужбовців загинули не внаслідок бойових дій, - Матіос

За його словами, у деяких випадках йдеться про втрати через те, що не виконували військові статути та скоювали злочини одне проти одного

Анатолій Матіос http://rian.com.ua/

Понад 10 тис. українських військовослужбовців з 2014 року загинули не від бойових дій. Про це сказав головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі телеканану ZIK.

"Я зараз хочу озвучити страшну статистику, про яку ніхто не говорить. Із 2014 року і до сьогодні у лавах Збройних силах України та решті підрозділів, які захищають країну, загинуло 10 тисяч 103 особи внаслідок безповоротних і санітарних втрат, тобто не від бойових дій", – сказав Матіос.

Зокрема, за його словами дві повноцінні бригади загинули внаслідок того, що не виконували військові статути та скоювали злочини одне проти одного.

"Загинули люди, які були високомотивованими патріотами. Військо, коли не отримує правильної команди та кваліфікації тих дій, що відбуваються у державі, стає в ступор, тим більше що армія була деморалізована та фактично знищена попередньою владою", – зазначив військовий прокурор.

Зазначимо, безповоротні втрати – це смерть військовослужбовців, санітарні – тимчасова втрата боєздатності, зокрема через поранення.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Єдиний реєстр учасників АТО містить дані про 3,8 тис. загиблих і 110 зниклих безвісти.

Разом з тим голова Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що від початку збройного конфлікту на Донбасі загинуло 2 307 українських військовослужбовців.

Згідно з даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, з початку агресії РФ на Донбасі загалом загиблих – 10 225, поранених – 24 541. Мова йде про цивільне населення, українських військових і членів збройних груп.

Крім того, в Міноборони нещодавно повідомляли, що в 2017 році число небойових втрат в армії скоротилося на 36%, а за період 2014-2015 років кількість втрат не від бойових дій становить 597 військовослужбовців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів