Є кілька варіантів врегулювання конфлікту на Донбасі, й Україні час зосередитися на одному з них, - експерт

Є кілька варіантів врегулювання конфлікту на Донбасі, й Україні час зосередитися на одному з них. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив політичний аналітик Василь Вакаров.

На думку політичного експерта, Україна змушена грати в політичну гру, на яку "підписалася" у 2014 році, в той час як "західні партнери" наполягають на продовженні дії спеціального закону про статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

Вакаров впевнений, що у нинішнього керівництва України немає будь-яких пропозицій про конкретні кроки, які стосувалися б встановлення миру на Донбасі. Але в той же час і президент Петро Порошенко, і голова МЗС України Павло Клімкін наполягають, що також і з боку РФ не дотримуються Мінських домовленостей.

Вакаров підкреслив, що з точки зору економіки та сьогоднішніх реалій непідконтрольна територія Донбасу випадає з-під економічного контролю України, починаючи з валюти і закінчуючи автомобільними номерами, і тому населення цих регіонів втрачає лояльність до української влади.

"Якщо ми говоримо про формальну частину, що ми повинні грати в одну гру з західними партнерами, ми, на жаль, втрачаємо те, що називається реальним нашим впливом на цих людей. І з цієї точки зору наша влада або нічого не робить, або робить дуже невеликі кроки, щоб це змінити", - переконаний Вакаров.

На його думку, одним із варіантів врегулювання конфлікту на Донбасі є варіант, запропонований новою політичною силою Вадима Рабіновича "За життя". Він озвучує думку про прямі переговори з лідерами "ДНР" і "ЛНР", і це один зі шляхів врегулювання конфлікту.

"І я чую пана Медведчука, який говорить про те, що треба переходити на виконання Мінських угод зовсім не так, як ми їх реалізуємо зараз", - впевнений Вакаров.

Крім того, політексперт зазначає, що для України було би корисно зосередитися на плані Штайнмаєра, який, на думку Макарова, є компромісним між позицією США і Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів