Вугілля з Донбасу нікому не потрібне, крім України, - Тарута

Більшість продукції підприємств в ОРДЛО йде на експорт

Якщо бойовики виконають свій ультиматум по захопленню підприємств на окупованих територіях, вони швидше за все закриються, бо Україна є єдиним споживачем вугілля з Донбасу. Експортувати вугілля в Росію бойовики не зможуть через достатню кількістю шахт в РФ. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив народний депутат України Сергій Тарута.

"Ці підприємства можуть бути зупинені. Вони самі по собі працювати не будуть. Розглядається, що вони можуть працювати в рамках російського економічного простору, але знаючи ситуацію, це неможливо. Теоретично якась шахта може працювати, але в них своїх шахт і підприємств достатньо. Вугілля з Донбасу потрібне тільки Україні, так історично склалося", - заявив Тарута.

Новини за темою: ММК ім. Ілліча щодня зазнає 4 млн гривень збитків через блокаду Донбасу, - гендиректор

За його словами, більшість продукції підприємств в ОРДЛО йде на експорт. У разі виходу підприємств з правового поля України, експорт продукції буде нелегальним.

"На кожну тонну металу чи іншої продукції потрібен сертифікат узгодження, якщо сертифікат не український, то неможливо комусь все експортувати і продавати. Ті підприємства, які працюють, майже всі реалізують на експорт.

Як повідомлялося, 27 лютого бойовики зажадали до 1 березня зняти блокаду Донбасу, погрожуючи захопити підприємства української юрисдикції і перестати поставляти в Україну вугілля.

У свою чергу координатор "Штабу блокади торгівлі з окупантами" Анатолій Виногродський назвав погрози бойовиків захопити підприємства української юрисдикції звичайною спробою пограбування.

Новини за темою: Гройсман: Організатори блокади Донбасу підривають нашу незалежність

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...