Вільний простір для творчості та ідей: Як колишній бармен відкрив молодіжний хаб у прифронтовому Бахмуті

В рамках проекту "Близький Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір довкола

Денис Бєлік - засновник культурного простору "Фрідом хаб" у Бахмуті. "112 Украина"

Колишній бармен Денис Бєлік - засновник культурного простору "Фрідом хаб" у Бахмуті (колишній Артемівськ). Хлопець народився в російському Сочі, згодом його родина переїхала до Горлівки на Донеччині. Посля семи років роботи барменом Денис наважився на відкритття власної справи, переїхав до Бахмута і заснував молодіжний хаб.

Наразі до його закладу приходять відпочити, послухати лекцію чи попрацювати з ноутбуком. Назву закладу - у перекладі "свобода" - обіграли так, щоб кожен відвідувач почувався тут як удома.

"Місцева влада, громада та бізнес - це три точки, які мають працювати разом для того, щоб громада розвивалася, а не жити у ритмі "робота-дім-робота", - каже Денис.

Діана Шароді одного разу прийшла до "Фрідом хабу" як відвідувачка - пограти в "Мафію". З тих пір дівчина лишилася тут працювати, тепер влаштовує заходи для місцевих.

Торік на День Незалежності організували фестиваль фарб Холі. Для жителя мегаполіса, здавалось би, нічого надзвичайного. Проте для невеликого прифронтового міста - зрушення. Не так сама подія, як готовність людей довкола неї об'єднатися.

"Зібралося близько ста чоловік, ми розділили їх, роздали синю і жовту фарби, вийшов прапор України, досить патріотично, позитивно і цікаво", - говорить Денис.

За словами засновника хабу, його основна мета полягає в тому, щоб розвивати молодь, і показати, що не обов’язково їхати у великі міста, щоб втілювати там свої мрії.

Свої слова Денис підкріплює цифрами: у таких містах, як Бахмут - із населенням до ста тисяч - найнижча соціальна активність.

Данило - один з молодих розробників, прийшов до хабу розвивати свій проект. Хлопець створив телеграм-бота, який допомагає переселенцям зорієнтуватися в місті. Програма підказує адреси паспортного столу, музеїв, суду, поліції, а також розклад транспорту. Данилова ідея у "Фрідом-хабі" сподобалася. Хлопець обійшов півдесятка конкурентів і виграв дванадцять з половиною тисяч гривень на їі втілення.

Гранти від міжнародних організацій - єдине джерело фінансування "Фрідом-хабу". За це його засновнику іноді дорікають. Проте з критикою він не згоден, говорить, що грант - це не лише фінансування, але і звіти та відповідальність.

У планах Дениса і далі розвивати свій хаб, а також відкрити школу фотографії і курси для програмістів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів