"Штаб блокади торгівлі з окупантами", Facebook

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про невідкладні додаткові заходи з протидії гібридним загрозам національній безпеці України" поліція Донецької області створює систему контролю на залізничних і автошляхах. В районі селища Верхнеторецьке відкрився додатковий блокпост. Про це повідомили на сайті ГУ НП в Донецькій області.

На новому блокпосту будуть цілодобово нести службу співробітники поліції і Нацгвардії. Таким чином, на законних підставах взяті під контроль шляхи, які особи використовували для поставок товарів на окуповану територію.

Новини за темою: Геращенко: Блокада Донбасу - це "спусковий гачок" для погіршення економіки на окупованих територіях

Зазначається, що серед основних напрямків: залізничний шлях Костянтинівка - Новгородське (ст. Фенольна) – Верхнеторецьке - Ясинувата, а також автомобільні траси між Константинівкою, Торецьком і нині окупованою Ясинуватою.

"Додаткові стаціонарні блокпости відкриються по всій лінії розмежування в ключових транспортних вузлах. Крім того, траси і другорядні дороги патрулюватимуть мобільні групи поліції", - повідомляє прес-служба.

В рамках стоп-контролю правоохоронці будуть здійснювати перевірки документів громадян і огляд транспорту. Крім того, будуть проводитися контрдиверсійні заходи з метою попередження терактів, протидії трафіку зброї, боєприпасів і вибухівки, затримання учасників незаконних збройних формувань і злочинців, які перебувають у розшуку.

Новини за темою: Гройсман: Торгівельна блокада Донбасу негативно позначиться на економіці України

Згідно з рішенням РНБО на Нацполіцію спільно з Національною гвардією за участю СБУ покладаються наступні функції:
- припинити переміщення вантажів через лінію дотику залізничними та автомобільними шляхами;
- створити умови для залучення громадського контролю по виконанню цього рішення;
- вжити додаткових заходів щодо зміцнення громадської безпеки, протидії терористичних та диверсійних проявів, спроб порушення громадського порядку.

Нагадаємо, 15 березня РНБО заборонила переміщати вантажі через лінію дотику на Донбасі. В якості винятку будуть пропускати лише гуманітарні вантажі.

В середині грудня 2016 року ветерани АТО заявили про підготовку блокади окупованих територій. Згодом були заблоковані залізничні шляхи, по яких поставляється антрацитове вугілля. Через блокаду Донбасу Кабінетом міністрів з 17 лютого був введений надзвичайний режим в енергетиці.