У МінТОТ не бачать нового в плані Авакова щодо реінтеграції Донбасу

На думку Авакова, реінтегрувати одразу всю окуповану територію неможливо, тому у зв'язку з цим міністр пропонує "взяти" спочатку окремі райони

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій не бачать нічого нового в плані міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо реінтеграції окупованих територій Донбасу. Про це у "Вечірньому праймі" на телеканалі "112 Україна" сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"Із того, що я прочитав у Авакова, – варіант нічим не відрізняється від того, що сьогодні пропонується, в тому числі і різні швидкості повернення, тобто місія миротворців, вихід на кордони, перекриття кордону, щоб не було притоку військовослужбовців, зброї і всього іншого, міжнародна адміністрація, яка починає працювати в цих районах, і різна швидкість повернення державної влади і місцевого самоврядування в кожному окремому населеному пункті або адмінодиниці", - сказав Гримчак.

Раніше Аваков підкреслював, що звільнення території Донбасу буде поліцейською операцією із залученням миротворчих сил.

Нагадаємо, Аваков озвучив свій план реінтеграції окупованих територій Донбасу.

На його думку, реінтегрувати одразу всю окуповану територію неможливо. У зв'язку з цим міністр пропонує "взяти" спочатку окремі райони.

Міністр допускає, що після взяття під контроль українською владою Горлівки на вулицях буде спільне патрулювання сил МВС з місцевими представниками територіальних громад, яких будуть делегувати місцеві райради. Такий період Аваков назвав "перехідним". 

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила закон № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Документ відносить до окупованих територій особливі райони Донецької та Луганської області, на яких діє окупаційна адміністрація РФ. Датою початку окупації з посиланням на інший закон визначили 20 лютого 2014 року. На Росію як державу-агресора покладено відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Україна вважає всі документи, видані на окупованих територіях, нікчемними, крім довідок про народження і смерть.

Україна вживає дипломатичних заходів для забезпечення державного суверенітету. Поряд з тим для опору агресії з боку РФ створюється Об'єднаний оперативний штаб. Повноваження його керівника затвердить головнокомандувач ЗСУ за поданням міністра оборони. Розробити документ уповноважений Генштаб ЗСУ. У документі прописано права залучених до протидії агресії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів