З відкритих джерел

Уряд Німеччини засудив самовільну блокаду окремих районів Луганської і Донецької областей та закликав організаторів акції припинити саботаж. Про це на своїй сторінці у twitter повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

"Федеральний уряд Німеччини засудив самовільну блокаду ОРДЛО і закликав протестувальників припинити саботаж, який приносить збитки державі", - повідомив Андрій Мельник.


Нагадаємо, що добровольча блокада на Донеччині триває з середини січня. В останні кілька днів правоохоронні органи намагалися її припинити. Деякі учасники блокади були затримані. Тим часом бойовики ввели "зовнішнє управління", фактично захопивши українські підприємства на підконтрольній їм території, і влаштували власну блокаду.

Відзначимо, що в Слов'янську на блокпосту стався конфлікт між правоохоронцями за участю нардепа Володимира Парасюка і прихильниками блокади. В результаті конфлікту 7 співробітників поліції опинилися в лікарні з травмами різного ступеня тяжкості. Як повідомлялося, нардеп погрожував поліцейським і вилаяв їх.

Президент України Петро Порошенко назвав депутатом середнього роду позафракційного нардепа Володимира Парасюка, а сам інцидент - ганебним.

Сьогодні РНБО ухвалила рішення про повну заборону на перевезення вантажів на територію, підконтрольну бойовикам. Ця заборона не стосується гуманітарних вантажів та особистого транспорту мирних жителів. За даними секретаря РНБО Турчинова, всі дороги вже перекриті.