Фото з відкритих джерел

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи 14 лютого вкотре озвучила Росії вимогу припинити постачання озброєнь та боєприпасів на непідконтрольну Україні частину Донбасу і вивести з цієї території зброю та свої військові формування. Про це повідомила прес-секретар другого президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер на сторінці у Facebook.

"Попри домовленості щодо "різдвяного перемир'я", ми з тривогою констатуємо зростання кількості обстрілів, зокрема із застосуванням зброї, забороненої мінськими угодами – мінометів, танків, артилерії. Ескалація стала можливою тому, що за час дії перемир'я РФ так і не застосувала свій вплив на НЗФ ОРДЛО з метою припинення ведення вогню", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону триває постачання зброї та боєприпасів.

"НЗФ ОРДЛО продовжують розміщувати важке озброєння в населених пунктах, прикриваючись мирними мешканцями, зокрема в Донецьку та Горлівці", – зазначає Оліфер.

Окремо українська сторона висловила обурення обстрілом безпілотного літального апарату СММ ОБСЄ 9 лютого.

Київ також наголошує на необхідності безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО включно із непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону.

Нагадаємо, в зоні АТО з опівночі 23 грудня набуло чинності нове, "різдвяне", перемир'я. Про нього сторони домовилися під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 20 грудня. Тоді ж сторони підтвердили свою прихильність мінським угодам. Однак бойовики регулярно порушують перемир'я, обстрілюючи українські позиції. ЗСУ періодично відкривають вогонь у відповідь.