Угода про відведення озброєння калібром менше 100 мм має бути підписана до 3 серпня, - Порошенко

За словами президента, саме це погодили сторони на переговорах "нормандської четвірки"

Twitter Святослава Цеголко

Угода про відведення озброєння калібром менше 100 мм від лінії зіткнення на Донбасі має бути підписана до 3 серпня. Про це в інтерв'ю телеканалу "СТБ" заявив президент України Петро Порошенко.

Він сказав, що "нормандська четвірка" домовилася про відведення від лінії зіткнення озброєння калібром менше 100 мм, оскільки інакше припинення вогню на Донбасі встановити не вдасться.

"Переговори в нормандському форматі ніколи не бувають легкими. Але я можу сказати, що на цьому етапі вдалося досягти певного прогресу. Перша позиція – це те, що за моїм наполяганням, ми повинні нарешті забезпечити режим припинення вогню, оскільки немає довіри до того, що взяті на себе обов'язки будуть виконуватися, нам вдалося забезпечити прийняття і підтримку української позиції про те, що ми повинні відвести від лінії зіткнення 100-мм зброї. ... Угоду про його відвід має бути підписана саме пізніше до 3 серпня, і потім залишається 10 днів на його імплементацію", - сказав президент.

Новини за темою: "Нормандська четвірка" підтримала відведення зброї калібром до 100 мм

Нагадаємо, що 21 липня в Мінську засідала тристороння контактна група. Засідання проходило в закритому режимі. Члени підгрупи з гуманітарних питань обговорювали переведення ув'язнених з в'язниць Донбасу і звільнення полонених. Представник України Ірина Геращенко повідомила, що Україна звернулася до ОБСЄ і МКЧХ з проханням направити своїх представників в суди, які починаються в Ростові над Надею Савченко та Олегом Сенцовым. Також домовилися про те, що Червоний Хрест може приєднатися до міжнародної процедури етапування засуджених, які відбувають покарання у в'язницях на окупованих територіях.

Джерело: СТБ

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів