Учасники блокади заявили про відкриття вогню з боку поліції на блокпосту біля Костянтинівки при спробі потрапити в зону АТО. Про це повідомила у Facebook Лаура Литвиненко, яка стала учасницею подій.

Через деякий час учасникам блокади в повному складі вдалося прорватися крізь кордон поліції, відсунувши з дороги поліцейський автомобіль.

"По нас відкрили стрілянину! Блокпост Костянтинівка. З нами депутат Тарас Пастух. Стріляють у повітря, погрожують прострілити колеса", - написала вона.

За її словами, автомобілі учасників блокади зупинила поліція, і відмовилися пропускати через немісцеві номери реєстрації.

"На блокпосту Костянтинівка наше затримання працівники поліції майор Хіврич Віталій Олександрович і ст. лейтенант Олександр Пилипчук пояснюють тим, що мають отриманий по рації усний наказ керівництва (не сказали, якого саме) зупиняти і не допускати пересування по території АТО машин і громадян України з немісцевою реєстрацією (донецьким, горлівським не можна)", - написала вона.

Новини за темою: Аваков нагородив поліцейських, які постраждали під час конфлікту з Парасюком на блокпостах у Донецькій області

Нардеп Тарас Пастух опублікував на Facebook відео зі стріляниною.

Як стверджує поліція, застережливі постріли в повітря були здійснені тільки після того, як учасники застосували сльозогінний газ проти поліцейського. Зараз потерпілий поліцейський знаходиться лікарні з опіками очей.

"Сьогодні близько 16.30 на блокпосту у Костянтинівки для перевірки було зупинено автоколона, яка рухалася з боку Покровська в складі близько 50 осіб на чолі з народним депутатом Тарасом Пастухом. Однак частина громадян відмовилася проходити перевірку та зробила спробу силового прориву крізь блокпост. Один з поліцейських травмований в результаті застосування активістами сльозогінного газу ", - говориться в повідомленні поліції.

За словами поліцейських, учасники блокади відсунули огороджувальні плити і намагалися прибрати з дороги поліцейський автомобіль.

"Громадяни нецензурно висловлювалися на адресу поліцейських і перешкоджали виконанню службових обов'язків. Один з активістів розпорошив газ з балончика в обличчя поліцейському. Потерпілого доставлено в лікарню з опіками очей. Поліцейські попередили про заборону наближатися до стратегічного об'єкту на певну відстань і право використання зброї відповідно до Закону" Про Національну поліцію ". Однак громадяни не реагували на попередження, в зв'язку з чим співробітники поліції були змушені зробити декілька попереджувальних пострілів в повітря", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, РНБО та прикордонна служба заявили, що вантажні перевезення через лінію розмежування на Донбасі перекрито.

МВС, Нацполіція, НГУ і СБУ повинні невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними та автомобільними шляхами і створити умови для залучення громадського контролю з виконання цього рішення. Нагадаємо, що президент пропонував для контролю за цим рішенням створити в тому числі добровольчі мобільні групи.

Також МВС, Нацполіції, Національній гвардії та СБУ було доручено вжити додаткових заходів щодо зміцнення громадської безпеки і протидії диверсійним та терористичним проявам, спробам порушення громадського порядку.

Новини за темою: "Вова в бинтах": Аброськін звинуватив Парасюка у симуляції травм після конфлікту в Слов'янську