У Міноборони розповіли, до яких заходів під час воєнного стану мають намір залучити резервістів

Планується провести збори осіб до 40 років за принципом "стрілкового дня", один раз на тиждень

Фото з відкритих джерел

В Україні не будуть проводити мобілізацію через запровадження воєнного стану. Таку інформацію офіційно підтвердили у Міністерстві оборони під ча брифінгу у середу, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Мобілізація не буде проводитися в тому розумінні, про яке ви говорите", - сказав заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Радіон Тимошенко.

Він нагадав, кого саме називають резервістами.

"Резервісти - це оперативний резерв першої черги і другої. Оперативний резерв першої черги, - це люди до 40 років, які пройшли відповідну підготовку, вони знають, вони приписані до військових частин, знають командира військової частини і готові до виконання бойових завдань. Друга черга, - це особовий склад до 50 років, який піде на доукомплектування статичного резерву військового формування", - пояснив Тимошенко.

За його словами, до деяких заходів планують долучити перший оперативний резерв.

"Ми говоримо про перший оперативний резерв. Який порядок їх прибуття. З ними будуть проведені відповідні збори, мобілізації не буде. Вони не стануть військовослужбовцями. З ними проведуть збори по принципу "стрілкового дня" - один раз на тиждень. В окремих бригадах буде вивчено питання, можливо, будуть проведені заняття більш широкого плану", - повідомив Тимошенко.

Він підкреслив, що у разі прибуття людини на такі збори передбачається виплата грошей.

Нагадаємо, у зв'язку з Азовською кризою Верховна Рада на позачерговому засіданні 26 листопада погодила президентську ініціативу запровадити воєнний стан на 30 днів у певних регіонах. У разі необхідності можливі деякі обмеження прав і свобод громадян, проте глава держави пообіцяв, що до таких заходів вдаватимуться лише якщо ситуація загостриться.

Документи про запровадження воєнного стану були офіційно опубліковані і почали діяти вдень 28 листопада.

Президент Петро Порошенко в рамках указу про введення воєнного стану доручив Генеральному штабу Збройних сил організувати заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву в необхідних обсягах.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів