У Генштабі розповіли подробиці домовленостей щодо безпеки, досягнутих у Мінську 2 березня

За результатами вчорашньої зустрічі було підписано два документи

112.ua

Начальник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Владислав Селезньов розповів подробиці домовленостей щодо безпеки на Донбасі, яких було досягнуто в ході зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську вчора, 2 березня.

Він нагадав, що за результатами вчорашньої зустрічі було підписано два документи.

Так, у першому документі йдеться про повну заборону навчальних стрільб з усіх видів озброєння у 30-кілометровій зоні уздовж лінії зіткнення. Ця угода набуває чинності з 4 березня 2016 р.

Новини за темою: ОБСЄ вітає рішення про заборону навчань зі стріляниною та розмінування на Донбасі

"Головна мета цих домовленостей – зменшення кількості провокаційних обстрілів, тим самим – деескалація конфлікту, тому що, на відміну від української сторони, бойовики часто-густо порушують умови мінських угод, ведуть провокаційні обстріли, в тому числі проводять навчання в безпосередній близькості від лінії розмежування сторін, тим самим створюють загрозу для врегулювання ситуації на сході нашої країни", - розповів Селезньов у відеоролику, опублікованому на сторінці Генштабу у Facebook.

Другий документ стосується технічних аспектів завершення розмінування на 12 узгоджених ділянках уздовж лінії зіткнення. У цій угоді детально розписано всі деталі робіт з розмінування, включаючи огорожу і маркування територій, уражених мінами в безпосередній близькості від контрольно-пропускних пунктів.

Новини за темою: Селезньов: На повне розмінування території Донбасу піде близько 20 років

"Ще кілька ділянок знаходяться на тих маршрутах інженерних комунікацій, які розташовані на Донбасі. Йдеться про лінії електро-, водо- та газопостачання. Все це робиться з метою забезпечення безпеки проведення ремонтних робіт", - підкреслив Селезньов.

Нагадаємо, що в Мінську 2 березня відбулася зустріч учасників Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі. В ході зустрічі було підписано документи про заборону навчань зі стрільбою на лінії розмежування на Донбасі, а також про позначення на місцевості зон, де ще не проведено розмінування.

Зазначається, що до зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", яка пройде сьогодні, 3 березня, у Парижі, ці документи повинні завізувати "глави" "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Останній підписав угоди ще вчора, 2 березня. Водночас у "ДНР" заявили, що Захарченко поставить свій підпис під документами завтра, 4 березня.

Новини за темою: У "ЛНР" підписали парафовані контактною групою документи щодо безпеки

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів