У Дніпрі створили перший регіональний центр кібербезпеки СБУ

Також зазначається, що ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ до регіонального органу передав найсучасніше обладнання

СБУ

У Дніпрі створили перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки СБУ, повідомляє прес-центр СБУ.

Як повідомляють у СБУ, основними завданнями центру буде реагування на кіберінциденти та кібератаки, цілями яких є державні електронні інформаційні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури Дніпропетровської області. Перший регіональний центр кібербезпеки презентував заступник Голови СБУ Олег Фролов.

Створення регіонального центру є наступним кроком у розбудові національної системи кібербезпеки України у рамках другого етапу Угоди "Про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки". "У межах "гібридної війни" проти України російські спецслужби використовують нашу державу як полігон для випробовування своєї кіберзброї та її ефективності проти сучасних методів кіберзахисту" – зазначив Фролов.

"Усвідомлюючи загрози у кібербезпеці України з боку іноземних спецслужб для порушення сталого функціонування на території Дніпропетровщини стратегічних та ключових підприємств металургійної, гірничо-видобувної, хімічної, машинобудівної, фінансових та транспортних галузей, а також важливих об’єктів життєзабезпечення та паливно-енергетичного комплексу України, саме у Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки. Для реагування на кібернетичні атаки регіональним центром, створеним на базі Управління СБУ у Дніпропетровській області, використовуватиметься платформа MISP-UA, що забезпечить обмін технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози в режимі реального часу", - зазначили у прес-службі відомства.

Також зазначається, що ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ до регіонального органу передав найсучасніше обладнання.

У відомстві зазначили, що у подальшому планується створення таких центрів і в інших регіонах України. За ловами Фролова, Центри кібербезпеки відкриті до співпраці як з держаними установами та підприємствами, так і приватними.

На території області органами державної влади та місцевого самоврядування також реалізовується низка проектів, у тому числі й у межах загальнодержавних програм, що потребують впровадження та удосконалення інформаційних та телекомунікаційних систем.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів