РБК-Украина

Від початку року Україна отримала 1,7 млн тонн вугілля антрацитної групи з окупованих бойовиками районів Луганської та Донецької областей. Про це виданню "112.ua" повідомили в прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

"За період з січня по 15 березня 2017 року надійшло 1,7 млн тонн вугільної продукції марки "А", - повідомили видання в Міненерго.

Також у міністерстві повідомили, що в 2016 році загальна кількість поставленого вугледобувними підприємствами з непідконтрольних територій продукції становить 9,2 млн тонн, а в 2015-му - 6,8 млн тонн енергетичного вугілля.

Нагадаємо, блокада залізничних шляхів розпочалася 26 січня, її ініціаторами стали люди, які називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування залізничного сполучення Національною поліцією розпочато розслідування низки кримінальних проваджень.

За даними Служби безпеки України, в результаті торгової блокади окремих районів Луганської і Донецької областей, яку здійснюють ветерани АТО, було завдано збитків державі на суму 35 млн грн.

У зв'язку з блокадою, внаслідок якої було заблоковано поставки вугілля з непідконтрольних територій, 15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайні заходи в енергетичній системі України, які діяли протягом місяця. 16 березня уряд ухвалив рішення продовжити надзвичайні заходи ще на місяць.

Також Кабінет міністрів України у ході засідання 1 березня затвердив порядок ввезення товарів у зону АТО і вивезення з неї. Він набув чинності 14 березня.

Вдень 13 березня правоохоронці зробили спробу штурму одного з редутів учасників блокади, розташованого в районі ст. "Кривий Торець". У результаті операції співробітників СБУ і Нацполіції було затримано 45 осіб, вилучено зброю і пляшки із запальною сумішшю. Після допитів учасників блокади відпустили.

Увечері 14 березня в Слов'янську на блокпості стався конфлікт між правоохоронцями за участю нардепа Володимира Парасюка і прихильниками блокади. У результаті конфлікту 7 співробітників поліції опинилися в лікарні з травмами різного ступеня тяжкості. Як повідомлялося, нардеп погрожував поліцейським і вилаяв їх.

Президент України Петро Порошенко назвав депутатом середнього роду позафракційного нардепа Володимира Парасюка, а сам інцидент - ганебним.

15 березня РНБО ухвалив рішення щодо повної заборони на перевезення вантажів на територію, підконтрольну бойовикам. Ця заборона не стосується гуманітарних вантажів та особистого транспорту мирних жителів. За даними секретаря РНБО Турчинова, всі дороги вже перекрито.