banner banner banner

Тиждень із життя бойовиків на Донбасі: Відмова воювати, обстріл власних позицій та постановочний фільм

Українська розвідка також повідомила про втрати серед особового складу бойовиків та заходи військових у стосунках із місцевим населенням

З відкритих джерел

Головне управління розвідки Міністерства оборони України щодня подає інформацію про діяльність бойовиків терористичних угруповань на сході України. Зібравши її за тиждень (з 17 серпня по 23 вересня), ми отримали картину з життя членів незаконних збройних формувань на Донбасі за версією української розвідки.

Протести і відмова воювати

Після встановлення відносного режиму тиші командування російських окупантів залучає військовослужбовців переважно до інженерних та господарчих робіт. У поєднанні із похолоданням і нехваткою найнеобхіднішого це викликало масове звільнення особового складу.

Зокрема, протягом 18-19 вересня 23 військовослужбовця 11 окремого стрілецького батальйону (Новосвітлівка) 2 окремої мотострілецької бригади (Луганськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ відмовились виконувати роботи з переобладнання позицій та написали рапорти на звільнення. Проте ватажки бригади – майор ЗС РФ Алєксєй Богаков та майор ЗС РФ Андрєй Фролов – вкинули бунтарів до вигрібної ями, що дедалі сильніше погіршило моральний стан бойовиків.

Похолодання викликало ще однин протест. Справа в тому, що особовий склад 28 окремої мотострілецької бригади (Клинці) 20 Армії (Вороніж) Західного військового округу (Санки-Петербург) ЗС РФ з травня продовжує жити у польових наметах, що викликає відкрите невдоволення військовослужбовців та спонукає їх до пошуку нових форм протесту. Так, 19 вересня на території польового табору № 2 (н.п.Займище) 28 омсбр (Клинці), внаслідок пожежі згоріло біля 20 наметів. При цьому ніхто не постраждав, а враховуючи специфіку займання, а також те, що це вже друга пожежа на території табору з початку місяця (перша сталася 9 вересня), основна версія пожежників – навмисний підпал.

Постановочні диверсії, щоб звинуватити сили АТО

Режим відносної тиші надав можливість противнику здійснювати підготовку до постановочних диверсій проти власних сил та на об’єктах цивільної інфраструктури, щоб потім звинуватити сили АТО.

Повідомлялося, що у період з 19 по 23 вересня у Первомайську та Кіровську противник планує здійснити серію вибухів, а для фальсифікації обвинувачень української сторони у причетності до диверсій планує представити тіло загиблої від кульових поранень особи з документами, що підтверджують громадянство України або проходження військової служби в ЗС України.

Втрати противника та обстріл власних позицій

У четвер 22 вересня стало відомо, що протягом доби підтверджені втрати противника склали четверо поранених військовослужбовців 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк), а також 4 (Алчевськ) та 7 (Дебальцеве) окремих мотострілецьких бригад 2 АК (Луганськ) ЗС РФ. Причини полягають переважно у порушенні техніки безпеки при поводженні зі зброєю.

Втрати особового складу 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, пов’язані з тим, що, військовослужбовець 1 мотострілецького батальйону полку, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, відкрив неупорядковану стрілянину з автомату та підствольного гранатомету в бік розташування сил АТО, але влучив у власні позиції, внаслідок чого осколкові поранення від гранати ВОГ-25 отримали два російських окупанта.

У п’ятницю 23 вересня стало відомо, що співробітники ФСБ РФ проводять розслідування по факту вбивства 21 вересня ц.р. у Луганську високопоставленого російського офіцера, який на тимчасово окупованих територіях сходу України виконував “службово-бойові” завдання на посаді заступника командувача (з озброєння) 2 армійського корпусу (Луганськ) Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного ВО ЗС РФ, та, відповідно до документів прикриття, представлявся полковником ЗС РФ Орловим Олександром Борисовичем.

Обстріли в період режиму тиші

У понеділок 19 вересня повідомлялося про вибіркові обстріли бойовиками сил АТО.

Зокрема, в районі Авдіївки активізувалась діяльність підрозділів окремого штурмового батальйону (Макіївка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ. 17 вересня офіцери відділу ракетних військ і артилерії штабу 1 АК (Донецьк) ЗС РФ отримали розпорядження із Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного військового округу (Ростов-на-Дону) ЗС РФ та здійснювали вибіркове управління вогнем мінометних розрахунків цього підрозділу.

Протягом доби 19 вересня на окремих напрямках здійснювались обстріли зі стрілецької зброї (у т.ч. ручні та станкові гранатомети) з метою провокування сил АТО та подальшого їх звинувачення у порушенні домовленостей.

Наступного дня, 20 вересня, повідомлялося про обстріли бойовиків зі стрілецької зброї та 82-мм мінометів -так само щоб спровокувати українських військовослужбовців. Окрім того, відбулось бойове зіткнення з розвідувальною групою противника у районі Новозванівки.

У середу 21 вересня на окремих напрямках противником здійснювались обстріли зі стрілецької зброї та 120-мм міномета.

Наступної доби з’явилися повідомлення про обстріли зі стрілецької зброї (у т.ч. ручних та станкових гранатометів) та 120-мм мінометів.

У п’ятницю ж противник вдався до застосування стрілецької зброї, бойових машин піхоти та 82-мм мінометів. Обстріли з мінометів було зафіксовано у районах н.п.Авдіївка, Новоселівка Друга, Новозванівка.

Перешкоджання місії ОБСЄ

Окрім порушення режиму тиші, бойовики ще й перешкоджали споглядачам спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Зокрема, 21 вересня двоє бойовиків так званої “ЛНР” підрізали автомобіль патруля спостережної місії поблизу села Новосвітлівка Луганської області, наразивши спостерігачів на небезпеку. За даними місії, на машині був прапор Російської Федерації.

Розвідка: безпілотник та шпигуни на кордоні
До розвідки позицій сил АТО залучались три тактичних безпілотники в зонах відповідальності ОТУ “Донецьк” та “Маріуполь”. Окрім того, в ГУР МОУ повідомляли про запланований вихід розвідувальної групи в напрямку Попасної.

У понеділок 19 вересня повідомлялося, що вночі на на російсько-українському кордоні у Харківській області затримали чоловіка, що підозрюється у шпигунстві. Такі дані мала ДПСУ.

Окрім того, збором інформації займався громадянин Узбекистану, використовуючи приховану відеокамеру.  У ході огляду з’ясувалося, що ці пристрої він отримав від співробітників російської міграційної служби, коли був затриманий за перевищення терміну реєстрації на території РФ. Чоловіка передали в правоохоронні органи.

Заходи щодо опору місцевого населення
Враховуючи значне зростання проукраїнських та протестних настроїв місцевого населення, російське командування готується до протидії масовим заворушенням, в тому числ саботуванню підготовки до місцевих “праймеріз”, а також використовує “економічні” важелі тиску.

Зокрема, 18 вересня розпочали посилювати поліцейський режим під приводом “протидії діяльності диверсійно-розвідувальних груп ЗС України”. У рамках зазначених заходів, частини та з’єднання 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, а також підрозділи ФСБ РФ приведели у вищі ступені бойової готовності та перевірили їх готовність до дій в умовах різких змін оперативної обстановки у тому числі протидії масовим проявам непокори місцевого населення.

Окрім того, за даними ГУР МОУ, російська окупаційна влада поставила надавати гуманітарну допомогу чи грошову компенсацію тільки тим родинам, у яких хоча б один пройшов службу у російських окупаційних військах (чи загинув, чи отримав поранення).

Нагороди, пропаганда та інші “плюшки”

Військова розвідка надала інформацію, як Росія вкотре вдається до пропаганди, щоб дурити власних військових, яких Кремль використовує для своєї неоголошеної агресії проти України.

Саме для цього Центр інформаційного протиборства (Новочеркаськ, Ростовська область) створив постановочний фільм про участь бандформування "9-го штурмового полку морської піхоти" (Новоазовськ), що входить до російського окупаційного контингенту і знаходиться під повним контролем кадрових військових ЗС РФ. Зазначається, що за свої злочини проти української армії та мирних жителів на Донбасі протягом липня-серпня 2016 року, бойовики отримали нагороди від російського  командування.

Українська розвідка встановила імена воєнних злочинців.

Це троє громадян РФ – Денис Нєстєров, Роман Стрєлков і Павєл Тішаков, а також бойовики Олександр Морозов, Олександр Чернов, Андрій Саблін, Сергій Нетлікін, Максим Шубін і Олександр Веровенко.

Фільм створили для підвищення бойового духу серед новоприбулих бойовиків та російських вояк. Але саме серед них було найбільше скептичних відгуків, зокрема у бойовиків так званої “мінометної батареї 2-го мотострілецького батальйонного полку”, які 13 вересня брали участь в евакуації сімох загиблих та 11 поранених бойовиків.

Ротація та навчання

Так як встановився режим відносного припинення вогню, противник часто зосереджував свої зусилля на підтриманні боєготовності військ, посиленні передових підрозділів, поповненні запасів матеріально-технічних засобів, удосконаленні інженерного обладнання позицій.

Зокрема, на Новоайдарському напрямку з Луганську до району відповідальності 12 стрілецького батальйону (Красний Яр) 2 окремої мотострілецької бригади (Луганськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ перемістили мотострілецький взвод.

На Сєверодонецькому напрямку до передових позицій 4 окремої мотострілецької бригади (Алчевськ) 2 АК у район н.п.Сокільники перемістили два мотострілецькі взводи.

До населеного пункту Ясинувата на Донецькому напрямку прибув підрозділ снайперів.

Окрім того, були зафіксовані чергові факти прибуття російських військовослужбовців з території РФ - до Новоазовську прибули два вантажні автомобілі та автобус з особовим складом.

Тренування також стали частиною життя бойовиків за умов зменшення кількості обстрілів. Так, повідомлялося, що 19-22 вересня відбулося командно-штабне тренування 33 ракетної армії (Омськ) Ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ.

Мета тренування – перевірка готовності чергових сил Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) до виконання завдань за призначенням в умовах широкомасштабної війни із застосуванням ядерної зброї та спроможності нових зразків озброєння та засобів АСУ РВСП до виконання завдань за призначенням.

А на 4-11 жовтня заплановано командно-штабне навчання Стратегічних ядерних сил РФ із залученням наземного, повітряного та морського компонентів ядерної тріади.

У четвер 22 вересня повідомлялося про те, що на Волноваському напрямку з Докучаєвську у напрямку Старобешевого перекинули танкову роту танкового батальйону та вогневий взвод гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 5 окремої мотострілецької бригади (Макіївка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ.

На Слов’янському напрямку перемістили до району н.п.Ломуватка розвідувальну роту 7 окремої мотострілецької бригади (Дебальцеве) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ.

Окрім того, провели часткову ротацію особового складу на передових позиціях 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ у районах н.п.Веселогорівка, Калинове.

На Донецькому напрямку провели ротацію передових підрозділів 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, які діють на напрямку н.п.Ясинувата, Авдіївка.

У п’ятницю 23 вересня повідомлялося, що у лавах ворога триває ротація та посилення передових підрозділів. До передмістя Луганська російське командування перекинуло два мотострілецьких взводи, два вогневі взводи та зенітний  ракетний взвод бригади. У напрямку Алчевська було переміщено мотострілецьку  роту т.зв. "4-ї окремої мотострілецької бригади" і вантажні  автомобілі з боєприпасами та особовим складом, а в  окупованому Донецьку противник провів ротацію російських десантників з 331-го парашутно-десантного полку з постійним місцем дислокації у Костромі.

У ході проведенні командно-штабних тренувань Стратегічних ядерних сил ЗС РФ відпрацьовувались такі питання, як забезпечення стійкості системи управління та зв’язку, підготовка та участь в умовному масованому ракетно-ядерному ударі, зміна позиційних районів з метою уникнення удару противника у відповідь.

Озброєння та постачання з РФ матеріалів

У вівторок 20 вересня повідомлялося, що українська сторона передала представникам СММ ОБСЄ інформацію про наявність танків та артилерійських систем калібром понад 100-мм у районах Новоселівки, Луганська, Карло-Марксового та Мирного.

Наступного дня було опубліковано інформацію про активізацію заходів оперативної та бойової підготовки Стратегічних ядерних сил Росії.

Також Росія продовжує перекидати озброєння та військову техніку своєму окупаційному контингенту на сході України. До Дебальцевого прибуло 150 тонн боєприпасів до самохідних артилерійських установок та 70 тонн снарядів до ракетних установок "Град". До Донецька – три танки Т-64, сім вантажівок, чотири бронеавтомобілі "Тигр" та п’ять цистерн з паливно-мастильними матеріалами, а до Амвросіївки – 27 паливозаправників. Російські припаси також прибувають до Луганської області. Так, з Іловайська шість танків на платформах відбули у напрямку Харцизська, а до міста Ровеньки – 12 цистерн з дизельним паливом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>