Його звинувачують у посяганні на територіальну цілісність країни. Зараз він, ймовірно, перебуває у Росії. Обвинувальний акт був переданий ГПУ в суд 2 березня 2016 р.

Царьов звинувачується в тому, що в період квітня-травня 2014 р., будучи народним депутатом України і кандидатом на пост президента України, взяв участь у зборах проросійськи налаштованих громадян України, де публічно закликав їх до активних дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, а також до зміни меж території та державного кордону України шляхом визнання самопроголошених "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" з використанням засобів масової інформації.

Крім того, Царьова підозрюють у фінансуванні акцій з дестабілізації ситуації в Україні разом з колишнім прем'єром Азаровим і ще одним екс-нардепом - Володимиром Олійником.

26 червня 2014 р. Він був обраний спікером парламенту" терористичних "ЛНР" і "ДНР". Вважається, що він має стосунок також до "Комітету порятунку України", який був створений у Москві 3 серпня 2015 р. колишніми високопоставленими чиновниками України часів президентства Януковича.