СБУ передала до суду справу російського контрактника Віктора Агєєва
пресс-служба СБУ
Матеріали кримінального провадження стосовно російського військовослужбовця і диверсанта Віктора Агєєва, а також двох бойовиків так званої "ЛНР" скеровані до суду. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Слідство встановило, що Віктор Агєєв, військовослужбовець збройних сил РФ, з березня 2017 року приєднався до терористичних формувань і виконував функції кулеметника окремої "розвідувальної роти". Двоє його спільників, мешканці Алчевська й Сєверодонецька з 2014 року перебували у складі бандформувань Дрьомова і так званого "козачого полку імені Платова".

Новини за темою: Геращенко відповіла на звернення матері полоненого російського військового Агєєва

У травні 2017 року у складі диверсійної групи вони вирушили на підконтрольну українській владі територію Новоайдарського району. Диверсантів виявили військовослужбовці Збройних Сил України. Під час затримання двох бойовиків було вбито.

Дії терористів кваліфіковані за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають покарання строком від восьми до п'ятнадцяти років позбавлення волі.

Новини за темою: Лутковська відвідала в СІЗО російського контрактника Агєєва

Як повідомлялося, в зоні АТО була ліквідована ДРГ бойовиків, унаслідок чого в полон потрапив росіянин Віктор Агєєв - контрактник з Алтайського краю. Пізніше в Міноборони РФ заявили, що він у травні 2016 року звільнився в запас і службу за контрактом не проходив. У той же час мати Агєєва повідомила, що її син у травні цього року надіслав їй фотографію наказу про присвоєння йому звання єфрейтора. Пізніше Агєєв підтвердив українським ЗМІ, що він є військовим-контрактником Збройних сил РФ.