ОБСЄ
Фото з відкритих джерел

Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ вперше з березня допустили до підконтрольного бойовикам "Луганської народної республіки" ("ЛНР") пропускного пункту "Ізварине". Про це повідомляє прес-служба місії.

"СММ змогла дійти до контрольно-пропускного пункту в підконтрольному "ЛНР" пропускному пункті "Ізварине" на кордоні з Росією – вперше з березня 2015 року. Між тим, у підконтрольному "ЛНР" Краснодоні та Ізвариному три групи "прикордонників" "ЛНР" затримали спостерігачів на 40 хвилин, вимагали супроводжувати їхні транспортні засоби і не дозволили доступ до підконтрольної "ЛНР" Королівки", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: ОБСЄ: РФ навмисно створює гуманітарні проблеми на окупованих територіях

Раніше ОБСЄ продовжила мандат місії спостерігачів на двох пунктах пропуску на кордоні з РФ до 31 січня 2017 року.

Раніше в Генштабі повідомили, що за тиждень боїв під Ізвариним в серпні 2014 року загинули 11 військових і 74 отримали поранення. Згідно зі звітом Генштабу, в операції з виведення підрозділів Збройних Сил та Державної прикордонної служби з-під постійного вогню артилерії РФ на ділянці кордону Дмитрівка - Должанский - Краснопартизанськ - Ізварине брали участь 1611 військовослужбовців.
Для її проведення підрозділами 95-ї аеромобільної бригади та 30-ї механізованої бригади протягом 1-5 серпня була взята під контроль Степанівка, що дозволило підрозділам 95-ї бригади здійснити висунення в напрямку Дмитрівки і скувати сили противника. Одночасно підрозділами 72-ї механізованої бригади протягом 6 серпня була наведена переправа на р. Міус в 3 км північніше Дмитрівки. З метою приховування місця переправи наведений міст був підтоплений. Підрозділи розділили на колони і на заході почали переправу, однак переправити вдалося лише одну колону.
Пізніше був знайдений брід, через який переправилися інші. Протягом 6-7 серпня на правий берег р. Міус було виведено до п'яти батальйонів зі складу 24-й, 51-й, 72-й і 79-й бригад ЗСУ та Державної прикордонної служби, які охороняли державний кордон. Це близько 3 тисяч чоловік і більше 250 од. техніки.