РИА Новости

Слідчий комітет Росії пред'явив звинувачення в "обстрілах мирного населення Донбасу" полковнику ЗСУ Сергію Заболотному та підполковнику ЗСУ Олегу Громадському. Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету Росії.

Слідком заочно пред'явив звинувачення командирові 58 окремого мотопіхотної бригади Збройних сил полковнику Сергію Заболотному та командиру 16 окремого мотопіхотного батальйону 58 окремої мотопіхотної бригади ЗСУ підполковнику Олегу Громадському.

За версією росіян, у 2016 році, перебуваючи в районі Авдіївки, "Заболотний попередньо змовився з Громадським та іншими невстановленими особами з числа військовослужбовців, для спрямування використання артилерійських знарядь з метою завдання артилерійських ударів по об'єктах цивільної інфраструктури, які не є військовими цілями, і цивільних особах, які не беруть участь у збройному протистоянні".

Новини за темою: Слідчий комітет Росії звинуватив українського полковника у застосуванні ракетного комплексу "Точка-У"

"Фактично обвинувачені стали організаторами злочину, оскільки їхнє посадове становище командирів раз дозволяло впливати і ухвалювати рішення з використання артилерійського озброєння. Вони також залучили до злочинної діяльності безпосередніх виконавців і надалі координували і керували їхніми діями", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Слідком РФ відкрив справу проти Героя України, який вивів бригаду з Дебальцевого

Повідомляється, що "у квітні і червні 2016 р. Заболотний, Громадський та інші особи з числа військових бригади", виконуючи накази посадових осіб Міністерства оборони і Національної гвардії, "неодноразово організовували проведення прицільного артилерійського обстрілу з важких видів озброєння калібру не менше 82 мм об'єктів цивільної інфраструктури в селищі Спартак Донецької області та місті Ясинувата".

"У результаті цих обстрілів було пошкоджено житлові будинки і важке поранення дістав місцевий житель. Цей злочин скоєно загальнонебезпечним способом, і під час обстрілу небезпеки піддавалися інші цивільні особи, які проживають поблизу", - вважають в Слідкомі.

Як повідомлялося, Слідчий комітет відкрив справу проти двох громадян Росії, причетних до "Правого сектору".

Новини за темою: Слідчий комітет Росії звинуватив українських військових в обстрілах Донецька