Сербія розширює військову співпрацю з Росією, проте напоказ закриває військові табори та арештовує найманців бойовиків, - експерт

З військової точки зору взаємодія Сербії з Російською Федерацією розвивається

Радио Свобода

У Сербії влітку заарештували главу руху так званих "четників" Братислава Живковича і закрили табір, де молодь тренували скандальні російські ПВК. Проте експерт стверджує, що це було зроблено після розголосу для заспокоєння України і європейських партнерів. Про це заявив експерт із безпеки Idis Viitorul (Молдова) Росіан Василой, передає "Радіо Свобода".

"Це може бути суто тактичний крок, щоб трошки заспокоїти Україну і європейських партнерів. Але мене насторожує інше, що з військової точки зору взаємодія Сербії з Російською Федерацією зміцнюється і розвивається. Минулого тижня озброєний контингент сербської армії брав участь у навчаннях у Ленінградській області", – зазначає Росіан Василой.

Новини за темою: У Сербії закрили перший російсько-сербський "молодіжно-патріотичний" табір

Зокрема, у військово-патріотичному таборі "Златибор" у Сербії місцевих підлітків навчали поводитися зі зброєю. Проте після розголосу табір закрили.

"Ніхто тут нікого не змушує, все – на добровільній основі. Багато батьків у Сербії хочуть, щоб діти мали уявлення про військове життя. Все-таки ми традиційно народ воїнів!" – каже президент Асоціації ветеранів югославських війн Желько Вукелич.

Журналісти проникли на територію табору – виявляється, сербську молодь тренували інструктори російської націоналістичної приватної військової компанії E.N.O.T. Corp, які брали участь у війні на Донбасі і прославились зачистками козацьких загонів, непідконтрольних "ЛНР".

Новини за темою: "Ви - наша єдина надія": Серби Косового звернулися за допомогою до Путіна

"Світ зараз дуже небезпечний. Сутички трапляються часто-густо! А у нас зібралися загалом ветерани, які брали участь у багатьох війнах", – розповідає представник ПВК E.N.O.T. CORP Валерій Шамбаров.

Як повідомлялось, 24 серпня 2018 року сербська поліція затримала Братислава Живковича. Його підозрюють в тому, що він організував участь сербів у бойових діях на Донбасі. У 2014 році Живкович очолював групу сербських громадян, які прибули до Криму з метою надати "братню допомогу росіянам".

Перед цим колишнього сербського бойовика висилають із Румунії. І забороняють йому в'їзд на 15 років. Жукович цікавився стратегічною базою НАТО, що неподалік від дельти Дунаю.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів