СБУ не подавала запит до Інтерполу на міжнародний розшук найманців ПВК "Вагнера"

Водночас ватажкові ПВК Дмитру Уткіну готують підозру за ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт)

«Газета.Ru»

СБУ поки що не подавала в Інтерпол запит на міжнародний розшук бойовиків ПВК "Вагнера", однак направила проект підозри ватажкові приватної військової компані (ПВК) "Вагнера" Дмитру Уткіну в Генеральну прокуратуру України. Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов під час брифінгу, який транслював телеканалу "112 Україна".

"Ми на сьогодні не направляли по лінії Інтерполу за конкретним бійцям, тому що ми вважаємо, що на сьогодні ключовим для нас є документування злочинів і збирання доказової бази, достатньої для того, щоб почати з керівника так званого "Вагнера" Дмитра Валерійовича Уткіна та до кожного окремого бойовика цієї структури", - заявив Гуськов.

Новини за темою: Українці, які служать у ПВК "Вагнера", зараз воюють на окупованому Донбасі чи в Сирії

У той же час ватажкові ПВК "Вагнера" Дмитру Уткіну готують підозру за ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт).

"СБУ розслідується справа за ст. 258, участь у терористичній організації, в рамках якої відбувається збір інформації про кожного найманця, бойовика, який брав участь у бойових діях на Донбасі на стороні терористичних "ДНР", "ЛНР". По мірі того, як достатньо доказів участі конкретної особи, матеріали щодо цієї особи зберуть в окреме кримінальне провадження, яке направлять в суд", - заявив Гуськов.

Новини за темою: СБУ оприлюднила прізвища 14 найманців ПВК "Вагнера", загиблих під Дебальцевим

У той же час він додав, що прізвища найманців, які сьогодні оприлюднила СБУ, є в цьому кримінальному провадженні.

Як повідомлялося, раніше СБУ встановила участь найманців ПВК "Вагнера" в конфлікті на Донбасі з 2014 р.

Найманці "Вагнера", за останніми даними, діють на Донбасі з 29 травня 2014 р. Вони активно "працювали" в ОРДЛО з червня 2014 р. по серпень 2015 р. З 15 серпня 2015 р. ПВК перебралися в Сирію, де брали участь у боях в Латакії, Пальмірі, Хомсі, Хамі, Дамаску, Алеппо.

Новини за темою: Ватажок ПВК "Вагнера" не приїздив до Кіровоградської області, - Цигикал

За даними СБУ, найманці "Вагнера" причетні до трагедії ІЛ-76, штурму Луганського аеропорту та Дебальцевого.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів