bellingcat.com

Росія використовувала в боях на Донбасі бойовий танк T-90 і його модифікації, що являють собою найпотужнішу бронетанкову техніку на озброєнні сухопутних військ РФ. Про це повідомляє видання Bellingcat.

Перші серійні модифікації T-90 було випущено в 1992 році, однак поставки цих танків в Україну не здійснювалися.

У доповіді сказано, що повідомлення про те, що танки сімейства T-90, помічені на сході України, почали надходити влітку 2014 року. До 2016 року візуального матеріалу, що підтверджує подібні заяви, було небагато.

Новини за темою: Нищук: До Києва в якості доказів агресії з боку РФ привезуть російську зброю

Прикладом може служити відео, опубліковане в YouTube, яке, ймовірно, було знято 25 серпня 2014 року. Таким чином, відео було записано наприкінці боїв за Іловайськ, коли терористи активно вели бойові дії. Примітним є той факт, що в ході боїв кілька російських танків було знищено. Видання зазначає, що без оригінального файлу встановити точну дату зйомки неможливо, однак підтвердити місце запису за допомогою методу геолокації можна.

Першим про існування цього відео повідомив Askai707, що стежить за ходом конфлікту в Україні: 21 жовтня 2016 року він написав про це у Twitter. Він також провів геолокацію відео, підтвердивши присутність танків T-90A в зоні військових дій. Відео було знято поруч із залізничним переїздом на південний схід від с. Лисе Луганської області.


Видання зазначає, що з наявних візуальних матеріалів чітко випливає, що влітку 2014 року на сході України перебували танки T-90A, які, ймовірно, належать 136-ій окремій мотострілецькій бригаді РФ.

Новини за темою: СБУ виявила в зоні АТО російську зброю та боєприпаси