ИТАР-ТАСС

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову в "нормандському форматі" з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомляє прес-служба глави Української держави.

"Співрозмовники подякували президенту Франції Франсуа Олланду за його зусилля в рамках "нормандського формату" і висловили сподівання, що цей формат продовжить роботу після президентських виборів у Франції", - зазначають у прес-службі президента.

Лідери країн "нормандського формату" підтвердили прихильність імплементації мінських домовленостей в частині, яка стосується як безпеки, так і політичних аспектів врегулювання.

Вони вітали домовленість про відновлення режиму припинення вогню з нагоди Пасхи, що було погоджено на засіданні Тристоронньої контактної групи 29 березня, і підкреслили важливість суворого дотримання зазначеного режиму.

"Лідери закликали інтенсифікувати зусилля для звільнення і обміну затриманих за принципом "всіх на всіх". Вони засудили загрози спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", - підкреслюється в повідомленні.

Нагадаємо, в Кремлі допустили швидку зустріч лідерів "нормандської четвірки".

Як відомо, 6 квітня в Мінську пройшла зустріч у "нормандському форматі" на рівні дипломатичних радників. Дипломатичні радники лідерів України, Німеччини та Франції засудили порушення бойовиками перемир'я з 1 квітня поточного року і закликали Росію розблокувати процес звільнення заручників на Донбасі, зокрема, напередодні великодніх свят.

Новини за темою: Українська сторона стурбована погрозами й агресією щодо співробітників СММ ОБСЄ, - Оліфер