Порошенко знову заявив про необхідність миротворчої місії на Донбасі

Порошенко підкреслив, що неможливо, щоб миротворча місія тривала одночасно із перебуванням російських військ

Петро Порошенко Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність введення миротворчої місії ООН на Донбас. Про це Порошенко сказав в інтерв'ю американському телеканалу CBS News, передає АП.

"Багато оглядачів думають, що ми тут в Україні маємо "холодну війну". Я хочу розчарувати їх — це не "холодна війна". Це не "холодна війна". Це — гаряча війна. І кожного дня в нас є загиблі мирні мешканці та українські солдати. І в цій ситуації, безумовно, нам потрібні миротворці", - заявив Порошенко.

Новини за темою: Порошенко: Заради миротворців ООН на Донбасі Україна готова збільшити присутність в інших місіях

За його словами, вибори на Донбасі можливі після повної імплементації миротворчої операції.

"Неможливо, щоб миротворча місія проходила одночасно із перебуванням російських військ", - додав президент.

Новини за темою: Путін прокоментував ініціативу про розміщення миротворців на Донбасі

Президент зауважив, що введення миротворців ООН - це інструмент для того, щоб здійснювати тиск на РФ, щоб вона вивела війська з окупованої території.

Раніше Порошенко попросив генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша направити на Донбас спеціальну місію для оцінки вартості, чисельності та необхідних термінів для розгортання миротворців.

Новини за темою: Введення миротворців ООН на Донбас зумовлено відсутністю прогресу в переговорах, – Порошенко

Можливість введення миротворчої місії на Донбас обговорюється вже не перший рік. Головна перешкода на цьому шляху - українська і російська сторони бачать завдання миротворців у регіоні по-різному.

Зокрема, Україна і її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.

Під час консультацій в ООН Росія відкинула практично всі важливі положення, які дозволяють створити ефективну місію. Росія заявляє, що дійти до компромісу в питані розміщення миротворців на Донбасі можна лише через діалог з представниками невизнаних республік Донбасу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів