Опікун з великої літери: Як директор Луганського будинку дитини допомагає дітям знайти родину

В рамках проекту "Близький Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір довкола

  • Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова
    Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова 112.ua
  • Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова
    Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова 112.ua
  • Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова
    Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова 112.ua

Директор Луганського обласного будинку дитини Катерина Донцова в 2014 році пройшла непростий шлях, коли її вихованців представники так званої "ЛНР" намагалися обманом вивезти до Росії. Тоді ситуація, що набула міжнародного розголосу, на щастя, закінчилася для Донцової і дітей щасливо: вони залишилися на українській території.

Зараз 64-річна Донцова відбудовує будинок дитини в Сєвєродонецьку. Допомагають їй в цьому 130 осіб персоналу, волонтери та міжнародні організації. У її закладі 58 дітей, 14 з них – зовсім маленькі, від них відмовилися ще в пологовому будинку. Директор закладу – головна мама і опікун для всіх своїх вихованців, діти називають її просто Катя.

Головне завдання жінки – знайти всім малюкам родину. За її словами, за три роки жодна дитина не пішла до інтернату, бо всі знайшли родину. Частина дітей, які вже мають нові родини, деякий час ще мешкають у будинку дитини, поки батьки оформлюють документи.

Так само успішно функціонував будинок дитини і в Луганську. Але з початком бойових дій все змінилося.

"У липні в Луганську ми вже жили в стані, коли відключилася вода, коли не було світла і газу. Ми готували для дітей до року – кип'ятили воду, щоб розвести молочні суміші на керогазі у дворі", - говорить Донцова.

26 липня 2014 року директорці будинку дитини зателефонувала так званий міністр освіти "ЛНР" і сказала збиратися – Катерину разом з дітьми вивозять до Криму.

За годину Донцова зібрала свідоцтва про народження 61 дитини і речі малюків. У супроводі бойовиків разом з 15 вихователями їх вивезли з Луганська, але як виявилося пізніше – не до Криму.

"Ми були на російському кордоні, тут же я сказала, що ні в яку РФ я їхати не можу. Я громадянка України, я опікун всіх дітей, які перебувають в автобусі, і ніхто з них до Росії не поїде", - говорить Донцова.

Після того, як ситуація дістала міжнародний розголос, через дев'ять годин очікування автобуси з дітьми у супроводі українського генконсула виїхали до Харкова. Там їх розселили по дитбудинках. А в Луганську залишилося ще вісім дітей з інвалідністю і – дорослий син самої Донцової. Доки жінка не повернула і їх на підконтрольну територію – не заспокоїлася.

І тоді перед Донцовою постав вибір: йти на пенсію, далі викладати в медуніверситеті або відновлювати будинок дитини, але на новому місці. Жінка зрозуміла, що назад в рідний Луганськ дороги вже нема, і вирішила відновити будинок дитини у занедбаному приміщенні протитуберкульозного санаторію в Сєвєродонецьку.

Роботи у жінки було чимало, і вона взялася за ремонт. Гроші на відновлення приміщення виділила їй грантова організація. Зараз заклад фінансує держава, багато в чому допомагають волонтери.

Незважаючи на пережиту за час окупації смерть чоловіка, Катерина продовжує свою справу і допомагає своїм вихованцям знайти новий будинок. За словами жінки, протриматися у всій цій ситуації їй допомогла одна з тез Матері Терези: роби, твори, та в будь-який момент будь готова до того, що все западеться, проте продовжуй творити й будувати.

"Потрібно виховувати відповідальність: людина створена для того, щоб продовжити покоління, і воно повинно зростати в хороших батьківських руках, а не кинуте десь напризволяще. Війна в цьому сенсі нічого не змінила", - говорить вона.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів