Facebook Татьяны Погукай

Українська сторона СЦКК повідомляє, що в інформаційному просторі засобів масової інформації ОРДЛО заявляються фейкові інформаційні повідомлення із заявами лідерів НЗФ ОРДЛО з метою дискредитації керівництва України в порушенні міжнародного права. Про це повідомила прес-служба штабу АТО на своїй сторінці у Facebook.

Так, 17 квітня, на сепаратистському сайті "Луганский информационный центр" було опубліковано матеріал із заявою представника "Народної міліції" ОРЛО полковника Андрія Морочка під назвою "ВСУ хранят на складах в Станично-Луганском районе отравляющие вещества".

У штабі повідомили, що інформація, викладена в цьому інформаційному матеріалі, не відповідає дійсності, оскільки керівництво держави 13 січня 1993 року підписало Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення.

Новини за темою: Журналісти показали, як "ДНР" готує провокації для дискредитації сил АТО

Цей міжнародний договір у рамках ООН у галузі контролю озброєнь має на меті повну заборону виробництва і використання хімічної зброї з огляду на її шкідливість для довкілля і здоров'я людини, а також визначає зобов'язання держав-учасниць у цій сфері.

"Україна на відміну від Російської Федерації та її помічників у особі керівництва НЗФ ОРДЛО ці зобов’язання виконала повністю, як і зобов’язання відповідно до Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їхнє знищення, яка спрямована на припинення використання протипіхотних мін як одного із засобів збройної боротьби", - зазначили в прес-службі.