Німеччина не задоволена станом реалізації мінських угод, – МЗС

Зазначається, що задля вирішення конфлікту на Донбасі було зроблено дуже мало

З відкритих джерел

Німеччина не задоволена станом реалізації мінських угод. Про це йдеться в заяві німецького Міністерства закордонних справ.

"Завдяки мінським угодам вдалося стримати конфлікт на сході України і запобігти загостренню в регіоні. За наявності політичної волі сьогодні можна досягти прогресу – як показав успішний обмін сотнями ув'язнених у кінці грудня. Проте станом реалізації мінських угод упродовж трьох років ми не можемо бути задоволені", – йдеться в заяві.

Зазначається, що задля вирішення конфлікту, внаслідок якого загинуло понад 10 тис. людей, було зроблено дуже мало.

"Знову і знову порушується перемир'я. Особливо у зимові місяці це має руйнівні наслідки: людям бракує вугілля, води і продуктів харчування", – наголошують у німецькому зовнішньополітичному відомстві.

Берлін закликає всі сторони конфлікту на Донбасі остаточно засвідчити політичну волю задля виконання мінських угод.

"В першу чергу важливо стабілізувати ситуацію з безпекою і вивести важку зброю з регіону. Потенційна миротворча місія Організації Об'єднаних Націй може надати можливості для виконання мінських угод", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Німеччина разом з Францією продовжить інтенсивно працювати над вирішенням ситуації на Донбасі в "нормандському форматі".

Нагадаємо, 12 лютого 2015 року в Мінську "нормандська четвірка" (Україна, Німеччина, Франція і Росія) на рівні лідерів підписала угоду - Комплекс заходів з виконання мінських угод. Домовленості поміж іншого передбачають припинення вогню, відведення військ і важкого озброєння; за цим мають наглядати представники ОБСЄ.

Зазначимо, нещодавно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Україну в "зламі мінських угод" через схвалення законопроекту про реінтеграцію Донбасу. У відповідь на це в МЗС назвали "зламом" мінських домовленостей невиконання РФ своїх зобов'язань і продовження агресії.

Крім цього, в українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Росія протягом трьох років не виконала жодного пункту мінських домовленостей.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів