На Донбасі від початку конфлікту загинули 2 тис. цивільних, поранено близько 7-9 тис. людей, - ООН

Повідомляється, що влітку на непідконтрольних територіях ймовірні спалахи діареї, холери або гепатиту A

"Азов"

На Донбасі від початку військового конфлікту загинули 2 тис. цивільних осіб, від 7 до 9 тис. дістали поранення. Про це повідомляє управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГС ООН) у 17-му випуску Гуманітарного бюллетеня.

За їхніми даними, тенденція до зростання жертв серед цивільного населення триває.

"З березня по 14 травня 2017 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) підтвердило 178 жертв серед цивільного населення (35 загиблих та 143 поранених). За оцінками агентства, загальна кількість загиблих серед цивільних осіб від початку конфлікту (у період з 14 квітня 2014 року по 14 травня 2017 року) перевищує 2 тисячі, а кількість цивільних, які дістали поранення, становить 7-9 тисяч осіб", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в більшості випадків причина смерті чи поранення - обстріли, підрив на мінах та вибухонебезпечних залишках війни. Підкреслено, що значні пошкодження, завдані житловим будинкам та життєво важливій інфраструктурі, зокрема об’єктам електро- та водопостачання, лікарням та школам, збільшують потреби людей, які живуть у зоні активних бойових дій.

Новини за темою: Тука: Є інформація, що цивільні жителі Донецька намагалися зупинити обстріл Авдіївки з боку бойовиків

Ризик загибелі від вибуху мін та боєприпасів залишається високим, нещасні випадки фіксують майже щодня.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, у березні-квітні міни та вибухонебезпечні предмети стали причиною 70 жертв серед цивільного населення (22 загиблих і 48 поранених), що на 94% перевищує дані за аналогічний період 2016 року. Більшість цих жертв - 74,3% - мешкали на непідконтрольній українській владі території.

Крім того, на межі катастрофи перебувають енергетична система і система водопостачання.

"Відсутність угоди щодо вирішення поточних фінансових і бюрократичних проблем загрожує не тільки скороченням постачання, але й збільшенням ризику спалаху захворювань, що переносяться водою, для близько 400-600 тисяч осіб по обидва боки від лінії розмежування. Очікується, що при високих температурах влітку ризик захворювань, що передаються водою, збільшиться, з високою ймовірністю спалаху діареї, холери або гепатиту A. Уразливі категорії населення, зокрема літні люди та люди з обмеженими фізичними можливостями, які проживають у багатоповерхових будинках, зіткнуться з труднощами доступу до води", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Донецькій обл. за три доби на мінах підірвалися троє цивільних.

Новини за темою: Чи є життя після новини про призов до ЗСУ офіцерів запасу?

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів