На Донбасі під час проведення гуманітарної акції бойовики обстріляли співробітників місії МКЧХ, – штаб

Кулеметний обстріл місця роздачі гуманітарної допомоги здійснено НЗФ ОРДО з метою дискредитації ЗС України

Під час проведення гуманітарної акції на тимчасово непідконтрольній Києву території Донбасу в п'ятницю бойовиками були обстріляні співробітники місії Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Про це повідомили в прес-центрі штабу АТО на сторінці в Facebook.

"18 травня 2017 під час планової роздачі продуктових та гігієнічних наборів у населеному пункті Доломітне на території, непідконтрольній уряду України, проросійськими найманцями були обстріляні співробітники Міжнародного комітету Червоного хреста. Кілька кулеметних черг пройшли в безпосередній близькості від людей і автомобілів місії. На щастя, ніхто не постраждав", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Від початку доби бойовики 24 рази відкривали вогонь по позиціях ЗСУ, - штаб

У прес-центрі уточнили, що вивчення обставин та журналів обліку порушень режиму припинення вогню показало, що обстріл представників Червоного Хреста відбувся саме з боку НЗФ ОРДО і він вівся з території ОРДО.

"Кулеметний обстріл місця роздачі гуманітарної допомоги здійснено НЗФ ОРДО з метою дискредитації ЗС України, поширення паніки і страху серед місцевого населення і представників МКЧХ", - наголосили у штабі.

Новини за темою: У штабі АТО показали фото наслідків обстрілу Широкиного та Бердянського

Для забезпечення гуманітарної акції МКЧХ 18 травня 2017 року ЗСУ надали письмові гарантії безпеки. У той же час, з боку НЗФ ОРДО таких гарантій надано не було. Представники МКЧХ здійснювали видачу гуманітарної допомоги за власним бажанням і на свій ризик.

Українська сторона СЦКК категорично засуджує дії НЗФ ОРДО і кваліфікує їх як грубе порушення міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, бойовики обстріляли автомобіль з мирними жителями, які їхали з Мар'їнки до Красногорівки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...