112.ua

Спеціальна моніторингова місії (СММ) ОБСЄ щоденно спостерігає за ситуацією поблизу населеного пункту Зайцеве у Донецькій області і доповідає про зафіксовані обстріли, зокрема і з тяжкого озброєння, у своїх звітах. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг.

"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ занепокоєна розвитком подій у Зайцевому. Ми перебуваємо у Зайцевому як на територіях, які підконтрольні уряду, так і на непідконтрольних територіях майже щоденно. Минулої суботи, коли наш патруль знаходився у Горлівці, наш патруль чув близько 46 вибухів у проміжку 30 хвилин, а також 160 черг з великокаліберного кулемету, які виходили з напрямку Зайцевого", - розповів Хуг.

Новини за темою: Українська сторона СЦКК оприлюднила фото і відео обстрілу бойовиками Зайцевого з 120-мм мінометів

За його словами, патруль ОБСЄ зафіксував у Зайцевому вирви від снарядів діаметром 120 мм, що свідчить про використання забороненої мінськими домовленостями зброї.

"Вчора наш патруль був у Зайцевому на території, що контролюється урядом. Наш патруль перевірив і зробив оцінку 3-х свіжих вирв. За оцінками спостерігачів місії, вирви були викликані 120-мм мінометним вогнем, який виходив з південного напрямку. І ця інформація буде частиною сьогоднішнього звіту. Місія відправляє 75 патрулів кожного дня", - зазначив Хуг.

Нагадаємо, контрольний пункт в'їзду-виїзду "Зайцеве" з 3 лютого тимчасово закривається у зв'язку із посиленням обстрілів у цьому напрямку і загрозою для життя та здоров'я мирних жителів.