Хуг: Новий спалах насильства на Донбасі може статися через невідведене важке озброєння

Ще одним фактором можливої ескалації бойових дій може стати зближення позицій протиборчих сторін

Олександр Хуг З відкритих джерел

Заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг не виключає новий спалаху ескалації конфлікту на Донбасі, яке може статися через не відведене важке озброєння. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

"Нових спалахів насильства виключати не можна в нинішній ситуації, хіба би щось кардинально змінилося в нинішньому накопиченні важкого озброєння поблизу лінії зіткнення. Ми знаємо, що це зброя там і далі присутня і поки це триває, нова ескалація конфлікту залишається ймовірною. Це може статися в будь-який день", - заявив Олександр Хуг.

Він також зазначив, що відновлення бойових дій провокує і зближення позицій протиборчих сторін. "Нинішня непередбачуваність якраз і викликана надмірною близькістю між позиціями і присутністю важкого озброєння. Збільшення кількості і тривалості боїв останні 4-8 тижнів як раз і є наслідком такої ситуації", - зазначив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

При цьому він зазначив, що у разі чергового спалаху конфлікту на Донбасі, не виключено, що воно може бути значно сильним, ніж та, яке сталося у Авдіївці.

Раніше в ОБСЄ попередили, що "гаряча фаза конфлікту на Донбасі може поновитися.

Також, глава МЗС Австрії Себастьян Курц зазначив, що рівень насильства, який спостерігається на сході України в останні кілька днів, абсолютно неприйнятний.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів