Екзотичні мешканці в Яблунівці: Як переселенець з Донецька вирощує декоративну рибу

У межах проекту "Близький Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір довкола

112.ua

Житель села Яблунівка, переселенець з Донецька Станіслав Коваль має незвичну для свого села роботу - чоловік вирощує декоративну рибу. До нього на екскурсію приходять школярі, бабусі з дітьми та всі, кому цікаво подивитися на екзотичний басейн.

З рідного Донецька чоловік з родиною виїхав після початку бойових дій. До Яблунівки, де ще до війни Станіслав придбав дачу, разом з ним приїхали і декілька видів його декоративних рибок.

Своє хоббі чоловік вирішив перетворити на роботу. Щоб розпочати власну справу, він написав бізнес-план і подав заявку на грант до міжнародної організації. За 98 тис. грн гранту придбав басейни, мальків і збудував теплицю, тепер вирощує декоративних коропів для продажу.

112.ua

"Рибу можна вирощувати вдома в декоративному ставку, можна використовувати десь у публічних парках та зонах відпочинку", - говорить Станіслав.

Своїх риб чоловік годує просто з рук. Деякі види риб можуть жити до 100 років, деякі - сягати до метра в довжину.

Рибний розплідник уже став справжньою родзинкою Яблунівки. Тепер тут близько тридцяти великих коропів і майже п'ятсот дрібних. Побачити їх люди приходять чи не щотижня, а от придбати - значно рідше.

"Люди приходять подивитися, тут гарно та цікаво, але це не те, що їм необхідно. Прожити за цей рахунок не вдасться", - пояснює чоловік.

112.ua

Тому нині Станіслав готує ще один бізнес-план, щоб отримати новий грант. Хоче розводити промислову рибу - африканського сома.

Також чоловік має громадську роботу. Торік його обрали депутатом об'єднаної територіальної громади. Для розвитку села Станіслав використовує свої професійні навички, адже він архітектор.

Станіслав мріє реконструювати приміщення, де раніше була сільська бібліотека, хоче зробити там бібліотеку, медіатеку та пошту. Щоб відновити будівлю, теж сподівається на грант. А поки що намалював мурал у центрі села.

Чоловікові допомагають дружина та донька. Усією родиною вони мріють повернутися до рідного Донецька. Але доки над Донецьком не український стяг, дорогу додому закрито, каже Станіслав. І здіймає прапор на подвір'ї у Яблунівці.

Окрім того, він має ще одну мрію - розширити ферму декоративної риби. Не обмежуватись басейнами, а створити справжній природний парк.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів