Олександр Данилюк
Фото з відкритих джерел

Міністр фінансів Олександр Данилюк наголошує, що втрати від блокади Донбасу можуть скласти до 2% ВВП. Про це він повідомив у ході 13-й щорічної інвестиційної конференції Dragon Capital у Києві, передають "Українські новини".

"У нас є середній сценарій - 1-1,3%, але може бути й гірше - до 2% (ВВП, втрати від блокади Донбасу)", - сказав міністр.

При цьому він не назвав розміру очікуваних втрат дохідної частини держбюджету.

Своєю чергою Національний банк раніше повідомив, що блокада шляхів на Донбасі сповільнить зростання ВВП України на 1,3 п. п., до 1,5%, у 2017 році.

Нагадаємо, 15 березня в РНБО та Держприкордонній службі заявили, що вантажні перевезення через лінію розмежування на Донбасі перекрито.

Нагадаємо, президент пропонував для контролю за цим рішенням створити в тому числі добровольчі мобільні групи.

Новини за темою: Україна втратить мільярди гривень через експропріацію підприємств на Донбасі, - ЗМІ

Також МВС, Нацполіції, Національної гвардії та СБУ було доручено вжити додаткових заходів щодо зміцнення громадської безпеки і протидії диверсійним і терористичним проявам, спробам порушення громадського порядку.

У середині грудня 2016 року ветерани АТО заявили про підготовку блокади окупованих територій. Згодом було заблоковано залізничні шляхи, якими постачають антрацитове вугілля. Через блокаду Донбасу Кабінетом міністрів з 17 лютого було введено надзвичайний режим в енергетиці.