Бойовики використовують перемир'я для стягування військової техніки та облаштування нових позицій, – СЦКК

У СЦКК розцінюють такі дії як черговий етап підготовки засобів вогневого ураження до застосування по позиціях ЗСУ та по мирному населенню Донбасу

Прес-центр штабу АТО/Facebook

Українська сторона СЦКК інформує, що бойовики, використовуючи "режим всеохоплюючого перемир’я", який встановлений з опівночі 5 березня, в порушення мінських домовленостей продовжують приховано зосереджувати військову техніку та озброєння на тимчасово непідконтрольній території уряду України. Про це йдеться на сторінці прес-центру штабу АТО у Facebook.

Зокрема, зазначається, що спостерігачами СММ ОБСЄ у районі населеного пункту Бугаївка Луганської області було виявлено 15 одиниць буксируваної артилерії різного калібру, а на південний схід від населеного пункту Кузнеці зафіксовано свіжі сліди важких вантажівок на обох смугах руху автодороги, що веде до кордону з Російською Федерацією.

При цьому, міжнародних пунктів пропуску на цій ділянці дороги немає.

Окрім того, бойовики НЗФ продовжують обладнувати свої фортифікаційні спорудження на непідконтрольних Києву територіях Донецької області.

"Так, на основі даних повітряного спостереження, виявлено нещодавно обладнані бойовиками позиції, протяжністю близько 150 метрів на південний захід від населеного пункту Зайцеве, фортифікаційні укріплення протяжністю близько 400 метрів, що проходять поблизу залізничного полотна на північ від населеного пункту Горлівка, та північніше населеного пункту Докучаєвськ", – зазначають у СЦКК.

Окрім того, за попередньою інформацією, поруч із залізничною станцією по вулиці Л. Макієвської у м. Дебальцево було виявлено 2 одиниці САУ.

"Подібні дії з боку окупаційної адміністрації Російської Федерації слід розцінювати як черговий етап підготовки засобів вогневого ураження до її застосування по позиціях Збройних сил України та по мирному населенню Донбасу в порушення мінських домовленостей. Зазвичай, проросійські найманці активізують свою діяльність саме після прибуття на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей так званого "гуманітарного конвою" з Російської Федерації, тим самим наражаючи на небезпеку мирне населення практично по всій лінії розмежування", – заявляє українська сторона СЦКК. 

Зазначені дії бойовиків у СЦКК розцінюють як"цілковиту зацікавленість ватажків окупаційної адміністрації Російської Федерації у подальшому загостренні конфлікту та як явне небажання дотримуватися вимог актів міжнародного права та мінських домовленостей".

Нагадаємо, чергове перемир'я, узгоджене учасниками Контактної групи по врегулюванню ситуації в Україні, набуло чинності на Донбасі з півночі понеділка, 5 березня. Пізніше повідомлялося, що бойовики обстріляли сили АТО вже через годину після початку перемир'я.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів