Бойовики блокують відновлення цивільної інфраструктури на Донбасі, - СЦКК

Більше півроку не вдається відновити електропостачання Зайцевого (Жованка) Донецької області і запустити газорозподільну станцію в Мар'їнці

Бойовики блокують проведення ремонтно-відновлювальних робіт цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі. Про це йдеться у заяві української сторони СЦКК на сторінці прес-центру штабу АТО в Facebook.

Відзначається, що на фенольному заводі в населеному пункті Новгородське Донецької області, на території, підконтрольній уряду України, вже давно необхідно провести роботи щодо посилення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. У разі її руйнування значна кількість шкідливих речовин, що містять фенол, сірчана кислота і нафтопродукти можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, яка є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області.

Новини за темою: Бойовики другу добу б'ють із забороненої зброї по населених пунктах, - СЦКК

Аналогічна ситуація склалася з дамбою ставка-накопичувача стічних вод свинарського господарства "Бахмутський аграрний союз" у н. п. Новолуганское. Затримка з ремонтом обох об'єктів може призвести до екологічної катастрофи і спалаху інфекцій. Проблема полягає в тому, що ці дамби знаходяться в безпосередній близькості від лінії розмежування сторін – в зоні досяжності обстрілу з будь-яких видів зброї бойовиків.

Новини за темою: Унаслідок обстрілів бойовиками у Попасній пошкоджено будинки, у Троїцькому снаряд влучив у школу, - СЦКК

Разом з тим, більше півроку не вдається відновити електропостачання н. п. Зайцево (Жованка) Донецької області і запустити газорозподільну станцію в н. п. Мар'їнка. В даний час ця станція не працює. В результаті чого, 26 тис жителів Мар'їнки і сусідньої Красногорівки, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних закладів не забезпечені газом для побутових потреб і не мають опалення в зимовий період. Також змушені простоювати "Красногорівський вогнетривкий завод", "Мар'їнський хлібозавод" та Марьїнське молочне підприємство "Лактіс".

У список об'єктів, які потребують відновлення, ремонту або обстеження слід також додати водовід, який забезпечує технічною водою Авдіївський коксохімічний завод, водопровід Горлівка-Торецьке та інші, йдеться у повідомленні. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...