Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко
rusvesna.su

Глава самопроголошеної Донецької народної республіки Олександр Захарченко заявив, що бойовики готові звільнити підконтрольні Україні райони Донбасу військовим шляхом, якщо не вдасться зробити це політичними методами, передає "Інтерфакс".

"Ми завжди говорили, що звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей - це наше колективне завдання. І ми завжди говорили, що бажано це зробити політичним шляхом. Якщо ж вони не розуміють, то нагадаю, що ми можемо зробити це і військовим", - повідомив Захарченко на прес-конференції в Луганську в п'ятницю.

Крім того, представники "ДНР" і "ЛНР" зажадали доступу на об'єкти інфраструктури, що перебувають на підконтрольних Києву територіях, можливе пошкодження яких поставить під загрозу безпеку жителів "ДНР" і "ЛНР".

Новини за темою: Ватажок "ДНР" Захарченко зібрався на переговорах порушити питання про передачу всієї Донецької обл. бойовикам

У свою чергу прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував слова глави самопроголошеної "Донецької народної республіки" Олександра Захарченка про Донбас, передають "РИА Новости".

За словами Пєскова, заяви про можливість звільнення територій Донбасу від українських силовиків військовим шляхом знаходяться не в руслі мінських домовленостей.

"Безумовно, такі заяви — вони не в руслі мінських домовленостей. З іншого боку, напевно, це, на жаль, той емоційний фон, який супроводжує ту напруженість, яку ми констатуємо наразі на лінії поділу та яка виникла після провокаційних і агресивних дій українських збройних сил", — зазначив прес-секретар.

Новини за темою: Апеляційний суд Києва дав дозвіл на затримання і арешт глави "ДНР" Захарченка