Подробности
В Україні неможливе проведення місцевих референдумів у зв'язку з відсутністю відповідного закону. Про це "Коммерсант-Україна" заявив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

"Проблема дуже серйозна. Згідно з Конституцією громадяни мають права і свободи в частині волевиявлення на місцевому референдумі. Але механізм реалізації цих прав і свобод має бути прописаний у законі. Без закону про місцевий референдум неможливо провести референдум як такий, незважаючи на те, що це право передбачене Конституцією", - заявив Магера.

Проблема з місцевими референдумами виникла після прийняття закону "Про всеукраїнський референдум" у листопаді 2012 року. У документі не прописано процедуру проведення місцевих референдумів, у той же час, згідно з прикінцевими положеннями, після вступу в силу нового закону, що втратив силу закон 1991 року "Про всеукраїнський та місцеві референдуми". 

Минулого тижня на засіданні Центрвиборчкому було прийняте рішення скасувати низку постанов Української міської виборчої комісії Обухівського району Київської області про організацію та підготовку місцевого референдуму щодо висловлення недовіри меру міста Українка Павлу Козирєву. У комісії мотивували своє рішення тим, що закон, "який повинен визначати організацію і порядок проведення місцевого референдуму, відсутній".

У парламентському комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування запевнили, що законопроект про місцеві референдуми буде внесений у Верховну Раду під час поточної сесії парламенту.

За словами члена комітету народного депутата від "Батьківщини" Володимира Бондаренка, документ готує робоча група, до якої входять 42 людини, у тому числі народні депутати, експерти та представники місцевого самоврядування.

"Робота над законопроектом триває, у нас є напрацювання. Враховуючи, що зусилля влади й опозиції об'єднані, думаю, через місяць цей законопроект буде готовий", - підтвердив член комітету народний депутат від Партії регіонів Анатолій Близнюк.